👇 ارسال پیام در واتساپ بدون نمایان شدن شماره شما (بیزینس اکانت واتساپ)👇

مشاوره در واتساپ طلابیوتی
مقالات

ماساژ درمانی کف پا

ماساژ درمانی کف پا | مقالات

Rate this post

ماساژ درمانی کف پا به همراه روغن
ماساژ درمانی کف پا : پاها پایین ترین عضو بدن انسان هستند همچنین به آن قلب دوم نیز می گویند .
در بدن انسان میلیارد ها پایانه عصبی وجود دارد  که تحریک آن ها روی وضعیت جسمی ، تأثیر مثبتی می گذارد .
کف پا نیز دارای تعداد زیادی پایانه عصبی است که امتداد آن ها در سراسر بدن پخش شده است.
بنابراین ماساژ کف پا نه تنها باعث تحریک پاهای فرد می شود بلکه باعث تحریک سایر قسمت های بدن هم می شود .
تحریک نقاط حساس روی کف پا ، تاثیر مثبتی بر روی گردش خون ، فشار خون و میزان هورمون می گذارد که برای کاهش میزان استرس و رهایی از بی خوابی ، درمان دردهای بدن ، دفع سنگ کلیه ، درمان دیابت و رفع التهاب استخوان و مفاصل بسیار موثر است .
اساساً ماساژ درمانی یک عمل بسیار قدیمی است  که مربوط به چینی ها می باشد .
آنها اعتقاد بر این داشتند که مناطق خاصی از پاها با سایر ارگان های بدن متصل است و به سلامت کل بدن کمک می کند.
در حال حاضر ماساژ درمانی در طب مکمل استفاده می شود.
چگونگی ماساژ پاها
ماساژ دادن یک واکنش طبیعی و غریزی به وجود درد یا عارضه در بدن است  که گاهی اوقات به آن روی می آوریم .
ماساژ کف پا یکی از راحت ترین و سریع ترین راه ها برای رهایی از درد است .
بر خلاف بسیار از نقاط بدن که نیاز به فردی دیگر برای ماساژ دارید ، به تنهایی می توانید کف پاهای خود را ماساژ دهید . تنها کافیست که در طول شبانه روز تنها ۳۰ دقیقه از وقت خود را صرف ماساژ کف پاهای خود نمایید.
دقت نمایید که هنگام ماساژ بعضی از نقاط حساس تر هستند . یعنی اندام مربوط به آن نقطه وضعیت زیاد خوب و مساعدی ندارند . پس تمرکزتان را روی آن مناطق بیشتر نمایید و بیشتر ماساژ دهید . قسمت های درد ناک را به صورت متناوب و با انگشت شست فشاردهید . توجه فرمایید که بیشتر از ۱ دقیقه طول نکشد . اگر این عمل را درست انجام دهید کاهش درد را احساس خواهید کرد.
برای اینکار لازم است ابتدا پاهای خود را گرم نمایید . برای مثال یک لگن را با آب گرم پر نمایید و ۲ الی ۵ قطره از اسانسی معطردر داخل آن بچکانید . به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه پاهای خود را در آب قرار دهید .
سپس آنها را با یک حوله نرم خشک نمایید . سپس روی یک صندلی و به حالت ریلکس بنشینید . پای راست خود را روی زانوی پای  چپ قرار داده کمی روغن گرم روی پای راست خود بچکانید .
روغن را به آرامی روی پای خود پخش نمایید .
برای ماساژ یک دست خود را روی پا و دست دیگر را زیر کف پا قرار دهید . و به آرامی از انگشتان پا به سمت قوزک ماساژ دهید و این حرکت را به سمت انگشتان ادامه داده و تکرار نمایید.
با انگشت شست  دست خود ، از قسمت بالایی کف پا ، به صورت خطی فشار محکم به مرکز کف پا وارد کنید و در قوس و برامدگی پا ، فشاری چرخشی اعمال کنید .
این حرکت را در هر ۲ پا انجام دهید . پس از آنکه کف پای خود را ماساژ دادید ، انگشتان پای خود را ماساژ داده . به این ترتیب که پا را با یک دست نگه داشته و با دست دیگر هرانگشت پا را محکم فشار داده و به آرامی بکشید . روی  انگشتان پا ۳ الی ۷ ثانیه  فشار وارد کرده ، نیشگون بگیرید ، ضربه بزنید و خم و راست نمایید تا انعطاف پذیری آنها افزایش یابد .
سپس این عمل را برای پای دیگر خود انجام دهید .
سپس از قوزک پا تا ناحیه ران را با دستان خود ماساژ داده و آن را ۵ مرتبه تکرار نمایید . زانو ها را با فشار چرخش انگشتان در ناحیه کاسه زانو ماساژ دهید .
ماساژ پا پس از یک ایستادن طولانی مدت عضلات پارا آرام کرده و به حالت اول باز می گرداند . ماساژ منظم ران ، سیستم لنفاوی را تحریک کرده و ظاهر ران ها را بهبود می بخشد .
 
موارد منع ماساژ
فرد تب دارد
خون لخته شده در بدن وجود دارد
هنگام تشدید بیماری های مزمن
وجود زخم و خراش های عمیق در کف پا
 
ماساژ زنان باردار قبل از زایمان
در مرحله بارداری نزدیک به زایمان ، اگر فرد باردار در بخش عمده ای از زمان قبل از زایمان در تخت خود نشسته یا دراز کشیده باشد ، احساس خواهد کرد که پاهایش بسیار سرد شده است . بنابراین همراه فرد باردار می بایست از قوزک تا نوک انگشتان پاها را ماساژ داده یا دایره های کوچکی با انگشتانش در کف پاهای فرد باردار بکشد .

 
فواید ماساژ کف پا
کنترل فشار خون
تقویت حساسیت عصب
افزایش سطح انرژی در بدن
درمان بی خوابی
بهبود عملکرد کبد
افزایش سرعت بهبود زخم ها
درمان آرتریت
درمان افسردگی و نشاط آور
جلوگیری و درمان سرطان
هبود گردش خون در بدن
درمان سینوزیت مزمن
درمان تورم کف پاها
کاهش علائم بیماری ام اس
کمک به کف پای صاف و بیماری سست شدن بافت همبندی کف پا
بهبود و درمان علائم یائسگی
بهبود حس جنسی
درمان انواع سردرد ها و درمان میگن
سم زدایی و پاکسازی بدن
 
درمان انواع سردرد ها به کمک ماساژ کف پا
سردرد سینوسی
برای درمان سر درد سینوسی کافیست انگشت سوم را از دو طرف فشار دهید . تکنیک فشار و رها کردن ، بهتر نتیجه می دهد .
سردر تنشی
برای درمان سردرد تنشی کافیست قسمت انتهایی پا ، بین دو انگشت آخر به ویژه انگشت کوچک پا را به صورت حرکات دایره ای ماساژ دهید .
سردرد گیجگاهی
برای درمان سردرد گیجگاهی کافیست انگشت بزرگ پا را از ۲ طرف فشار دهید و رها کنید . اگر درد در گیجگاه سمت چپ است ، انگشت بزرگ پای چپ را فشار دهید واگر درد در گیجگاه سمت راست است ، انگشت بزرگ پای راست را فشار دهید .
سر درد گردنی
ماساژ قسمت بیرونی انگشت بزرگ هر دو پا و سپس استفاده از تکنیک فشار و رها به درمان سر درد گردنی کمک خواهد کرد .
 
درمان درد ستون فقرات
اگر دچار درد در ناحیه ستون فقرات شده اید ، کافیست قسمت داخلی پارا که جایگاه ستون فقرات است ، ماساژ دهید .
درمرحله اول قسمت داخلی پارا به آرامی فشار دهید و سپس به مدت ۳۰الی ۴۵ ثانیه در حرکات دایره ای ماساژ دهید .
 
درمان استرس و افسردگی
کافیست قسمت مرکزی کف پا را ۲ الی ۳ مرتبه درطول شبانه روز ماساژ داده و یا فشار دهید .
 
رابطه نقاط بدن و کف پا
کف پا و نقطه مربوط به ریه
ریه دقیقا در قسمت بر آمده کف پا و زیر انگشت شست پا قرار گرفته است . ماساژ این نقطه در هر دو پا به بهبود گردش خون کمک کرده و باعث سم زدایی و پاک سازی ریه ها می شود.
 کف پا و نقطه مربوط به قلب
این نقطه در پای چپ و در قسمت زیر انگشت سوم و در ناحیه قوس پا قرار گرفته است . تحریک این نقطه با استفاده از یک حرکت دایره ای نرم باعث از بین رفتن استرس و از بین رفتن خطر حمله قلبی خواهد شد . همچنین تحریک این نقطه باعث افزایش گردش خون در بدن و بهبود کارایی قلب خواهد شد . اگر گاهی احساس سردی در بدن دارید ماساژ این ناحیه گردش خون را در بدن تسریع می بخشد و بدن شما گرم تر خواهد شد .
کف پا و نقطه مربوط به گردن
این نقطه دقیقا محل ارتباط انگشت چهارم و پنجم هر پا قرار گرفته است . با فشار دادن و رها کردن این قسمت ، به درمان گردن درد کمک خواهید کرد .
 
ماساژ کف پا با چه روغن هایی می بایست انجام پذیرد ؟
روغن زیتون
روغن زیتون دارای خواص ضد التهابی بسیار زیادی است و ماساژ پا با روغن زیتون گرم به درمان درد و گرفتگی عضلات کمک می کند ، خستگی را رفع کرده و سرعت گردش خون را افزایش می دهد . همچنین استرس و اضطراب را کاهش داده و افسردگی را درمان و همچنین بی خوابی را درمان خواهد کرد .
 
روغن کنجد
روغن کنجد یکی از بهترین روغن ها برای ماساژ کف پا محسوب می شود . که باعث بهبود گردش خون و اکسیژن رسانی در بدنو همچنین به رفع خستگی پاها کمک کرده و انرژی بدن را افزایش می دهد .
 
روغن سیاهدانه
ماساژ با روغن سیاه دانه افسردگی را درمان کرده . همچنین یبوست را ازبین می برد . ماساژ با روغن سیاهدانه به کاهش درد ناشی از پریودی ، کمر درد ، زانو درد و درد مفاصل کمک کرده و میگرن و سردرد را درمان می کند و گرفتگی عضلات را بهبود می خشد .
 
ماساژ کف پا با آب نمک
ماساژ کف پا با آب نمک به درمان کمر درد کمک کرده ، خستگی پا را رفع می کند و باعث افزایش انرژی بدن می شود .  ماساژ کف پا با آب نمک باعث آرامش می شود و به درمان آسترس ، اضطراب و افسردگی کمک می کند .
از دیگر روغن هایی که میتوان برای ماساژ کف پا استفاده نمود عبارتند از : روغن کوهان شتر ، روغن شتر مرغ ، روغن بنفشه ، روغن بادام شیرین ، روغن ماهی و غیره  می باشد که اکثر روغن های نام برده جزء روغن های خاص می باشد که می توانید از شرکت طلای طبیعت تهیه فرمایید .
نقاط حساس کف پا برای ماساژ
۱- وسط کف پا
در این قسمت پایانه های عصبی متعددی وجود دارد . با ماساژ در این قسمت استرس را از بین خواهید برد. ماساژ دادن این قسمت روی دیافراگم تاثیر مثبتی خواهد گذاشت در نتیجه به  تنفس هرچه  بهتر کمک خواهد کرد
۲- بندهای انگشت شست پا
با ماساژ دادن انتهایی ترین قسمت شست پا (نزدیک به کف پا )می توان فشار و استرس وارد شده به بدن را کاهش داد . این کار باعث سلامت غده تیروئید نیز می شود . استرس مداوم باعث می شود عملکرد غده تیروئید دچار مشکل شود .
۳- قسمت مرکزی شست پا
ماساژ این قسمت از کف پا ، تاثیر بسیار مثبتی روی غده هیپوفیز می گذارد . این ساختار در مغز عملکرد غدد دیگر بدن را کنترل می کند . راه ساده برای تنظیم میزان هورمون در بدن ، فشار دادن یا ماساژ دادن قسمت وسط شست است .
۴- لبه داخلی کف پا
برای از بین بردن احساس خستگی و بی حالی کافیست لبه های داخلی کف پارا ماساژ دهید . این قسمت به غدد آدرنال ارتباط دارد . شاهد خواهید بود که چقدر انرژی گرفته اید .
۵- قسمت کنار پاشنه پا
ماساژ این قسمت از پا سموم متراکم بدن را دفع خواهد کرد و سیستم دفع بدن را فعال خواهد کرد .

ماساژ درمانی کف پاجهت مشاوره در واتساپ طلابیوتی اقدام کنید !!

👇 ارسال پیام در واتساپ بدون نمایان شدن شماره شما (بیزینس اکانت واتساپ)👇

👇 ارسال پیام در واتساپ بدون نمایان شدن شماره شما (بیزینس اکانت واتساپ)👇

مشاوره در واتساپ طلابیوتی
مشاوره در واتساپ طلابیوتی

روغن خراطین اصل طلابیوتی


 فواید روغن کرچک اصل را میدانید ؟


خرید روغن آرگان اصل طلابیوتی !


روغن خراطین طلابیوتی

برچسب ها

👇 ارسال پیام در واتساپ بدون نمایان شدن شماره شما (بیزینس اکانت واتساپ)👇

مشاوره در واتساپ طلابیوتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *