👇 ارسال پیام در واتساپ بدون نمایان شدن شماره شما (بیزینس اکانت واتساپ)👇

مشاوره در واتساپ طلابیوتی
مقالات

درمان دیابت با روغن

درمان دیابت با روغن | مقالات

Rate this post

درمان دیابت با روغن یا درمان بیماری قند
درمان دیابت با روغن : دیابت  یک اختلال سوخت و سازی در بدن است.
در این بیماری توانایی تولید هورمون  انسولین در بدن از بین می‌رود یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد.
نقش اصلی انسولین پایین آوردن قند خون توسط سازوکارهای مختلف است.
در دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل گلوکزکاهش می‌یابد از این‌رو میزان قند خون افزایش یافته که به آن هایپر گلیسمی می‌گویند.
وقتی این افزایش قند در دراز مدت در بدن وجود داشته باشد، سبب تخریب رگ‌های بسیار ریز در بدن می‌شود که می‌تواند اعضای مختلف بدن همچون کلیه، چشم و اعصاب را درگیر کند.
همچنین دیابت با افزایش ریسک بیماری‌های قلبی عروقی ارتباط مستقیمی دارد؛ لذا غربالگری و تشخیص زودرس این بیماری در افراد با ریسک بالا می‌تواند در پیشگیری از این عوارض مؤثر باشد.
تشخیص و همچنین غربالگری دیابت با انجام آزمایش قند خون میسر است .
پزشک متخصص می تواند با آزمایش قند خون ناشتا و یا قند خون دو ساعته ، که معیاری از عملکرد لوزالمعده و ترشح انسولین می باشند ، تعیین کند که آیا شما در دوره دیابت پنهان قرار دارید و یا به طور کامل به دیابت مبتلا گشته اید.
در صورتی که آزمایش قند خون ناشتا ی شما ، عددی بین ۱۰۰ تا ۱۲۵ باشد نشانگر آن است که شما در دوره دیابت پنهان قرار دارید و چنانچه این رقم ۱۲۶ یا بیشتر از آن باشد بیانگر ابتلای کامل دیابت است.
در آزمایش قند خون دو ساعته، ابتدا به صورت ناشتا و سپس دو ساعت بعد از نوشیدن ۷۵ گرم پودر گلوکز، میزان گلوکز موجود در خون شما اندازه گیری می شود.
چنانچه نتیجه این آزمایش عددی بین ۱۴۰ تا ۱۹۹ باشد، بیانگر دیابت پنهان و اگر ۲۰۰ یا بیشتر از آن باشد، ابتلایتان به دیابت را نشان می دهد.
چرا آن را دیابت قندی می نامند؟
دیابت از زبان یونانی می آید، و به معنی “لوله یا سیفون ” است ، یک پزشک یونانی در قرن دوم میلادی، این شرایط را دیابنین نامید .او بیمارانی را که تکرر ادرار داشتند به سیفون یا لوله تشبیه کرد و بیماری دیابت نیز به این نام نامیده شد.
در سال ۱۶۷۵، توماس ویلیس واژه ی قندی را به آن افزود.. مل در لاتین به معنی “عسل” است، ادرار و خون افراد مبتلا به دیابت دارای قند خون زیادی است، و مثل عسل شیرین است.
دیابت شیرین به معنای واقعی کلمه می تواند به معنای “لوله آب شیرین” باشد.
در چین باستان مردم مشاهده کردند که مورچه ها جذب ادرار برخی از افراد می شوند، به این علت که ادرار انها شیرین بود. بنابراین اصطلاح “بیماری ادرار شیرین” ابداع شد.
انواع دیابت
دیابت نوع ۱
در دیابت نوع یک، تخریب سلول‌های بتا در پانکراس منجر به نقص تولید انسولین می‌شود . در این نوع، بیمار باید روزانه انسولین تزریق کند.
دیابت نوع ۲
دیابت نوع دو، مقاومت پیش رونده بدن به انسولین وجود دارد که در نهایت ممکن است به تخریب سلول‌های بتای پانکراس و نقص کامل تولید انسولین  منجر شود. در دیابت نوع دو مشخص است که عوامل ژنتیکی، چاقی و کم‌تحرکی نقش مهمی در ابتلای فرد دارند.
 
ديابت حاملگي
ديابت حاملگي به ديابتي گفته مي ‌شود كه براي اولين بار در طول حاملگي تشخيص داده شود. اين نوع ديابت معمولاً گذراست و بعد از اتمام حاملگي بهبود مي ‌يابد. خانم‌هاي مبتلا به ديابت حاملگي بعداً در معرض خطر ابتلا به ديابت نوع ۲ هستند.
دیابت کودکان
دیابتی که امروز در جامعه می بینیم تماما سردند!
ممکن است رتبه سردیش متفاوت باشد لیکن تماما سرد است و بخصوص دیابت عصبی که سرد سرد است.
حال این سودا گاهی خیلی عمیق است، در سرشت مادر است و در رحم است که میشود دیابت بارداری! در این نوع مادر زمینه سردی داشته ، رحم هم سرد است و نتیجه می شود سردی جنین و سردی سرشت که دیابت بارداری پدید می آید.گاهی رحم زمینه سردی داشته و بچه سالم به دنیا آمده اما در دروان کودکی به بچه غذای سرد و لبنیات می دهند که به دیابت کودکان تبدیل می شنود .
دیابت لب مرز چیست؟
اکثر مبتلایان به دیابت نوع۲ ،مبتلا به دیابت مرزی بوده اند.
سطح گلوکز خون این افراد بالاتر از حد طبیعی است، اما نه به اندازه ای که به عنوان دیابت تشخیص داده شود .سلول ها در بدن در حال مقاوم شدن به انسولین هستند.
مطالعات نشان داده است که حتی در دیابت مرزی نیز برخی از آسیب ها به سیستم گردش خون و قلب ممکن است رخ دهد.
ديابت با علل متفرقه
از علل متفرقه ي ديابت مي ‌توان به جراحي، داروها (مثل كورتيكواستروئيدها)، سوء تغذيه و عفونت اشاره كرد
چطور دیابت را تشخیص دهیم؟
تشنگی غیر معمول
گرسنگی شدید
 تاری دید
تکرر ادرار
احساس ناگهانی خستگی
خشکی دهان و تشنگی بیش از حد
عفونتهای ادراری
کاهش وزن بدون دلیل
اختلالات جنسی مردان
تاخیر در التیام زخمها و بریدگیها
احساس سوزش و مور مور شدن در دستها و پاها
افزایش وزن
خستگی مفرط
لثه قرمز و متورم
خارش پوست
افزایش عفونت های پوستی وقارچی
بریدگی و کبودی به خوبی و با سرعت التیام نمی یابد.
بیماریها وعفونتهای مکرر لثه
 
عوارض مرتبط با دیابتی که به درستی کنترل نشده است
عوارض چشمی
آب سیاه، آب مروارید، رتینوپاتی دیابتی و سایر بیماریهای مشابه.
عوارض پا
نوروپاتی (اختلال در کارکرد اعصاب محیطی بدن ) ، زخم پا و گاهی اوقات گانگرن که ممکن است منجر به قطع پا گردد.
عوارض پوستی
افراد مبتلا به دیابت بیشتر مستعد ابتلا به عفونت های پوستی و اختلالات پوستی هستند.
مشکلات قلبی
مانند بیماری ایسکمیک قلب، زمانی است که جریان خون به عضله قلب کاهش یابد.
فشار خون بالا
در افراد مبتلا به دیابت مشترک است، و می تواند خطر ابتلا به بیماری کلیوی، مشکلات چشمی، حملات قلبی و سکته مغزی را بالا می برد.
از دست دادن شنوایی
بیماران مبتلا به دیابت در معرض خطر بالاتری از مشکلات شنوایی هستند.
مشکلات سلامت روان
دیابت کنترل نشده، خطر ابتلا به افسردگی، اضطراب و برخی دیگر از اختلالات روانی را افزایش می دهد.
بیماری لثه
در میان بیماران مبتلا به دیابت ٬ بیماری های لثه بسیار شایع تر است.
کتواسیدوز
ترکیبی از کتوز و اسیدوز؛ انباشت کتون و اسیدیته در خون است.
نوروپاتی
نوروپاتی دیابتی نوعی آسیب عصبی است که می تواند منجر به مشکلات متعدد گردد.
نفروپاتی
فشار خون کنترل نشده می تواند منجر به بیماری های کلیوی شود.
بیماری شریانی محیط
علایم ممکن است شامل این موارد باشد: درد در ساق پا، احساس سوزن سوزن شدن پا، و گاهی اوقات مشکل در راه رفتن.
سکته مغزی
اگر فشار خون، سطح کلسترول خون و سطح قند خون کنترل نشود، خطر ابتلا به سکته مغزی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
اختلال نعوظ
ناتوانی جنسی مرد می باشد.
عفونت ها
افراد مبتلا به دیابت بسیار بیشتر مستعد ابتلا به عفونت هستند.
ترمیم زخم
زخم ها بسیار طولانی تر التیام یابد.
درمان دیابت با دارو های گیاهی
روغن سایه دانه
درمان دیابت با روغن  سیاهدانه به مدت هفت روز،  ۶ قاشق چای خوری از روغن سیاه دانه استفاده کنید. آنرا در سه زمان مختلف از روز استفاده کنید. سپس ۲ قاشق چای خوری در صبح و ۲ قاشق در شب به مدت ۴ روز استفاده کنید. سپس، ۲ قاشق چای خوری از روغن به مدت دو روز استفاده کنید. مقدار زیادی آب در صبح بنوشید. و مالش روغن به سراسر بدن را به مدت ۱۰ روز ادامه دهید. شما باید روغن را با آب میوه مخلوط کنید. تا زمانی که اثری از بهبودی ندیدید این روش را ادامه دهید.
روغن زیتون
درمان دیابت با روغن زیتون قبل از خواب ۴/۱فنجان روغن زیتون بخورید. اگر استفاده از لسیتین را ترجیح می دهید ، یک قاشق غذاخوری از لسیتین را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید سپس میل نمایید .
روغن نارگیل
درمان دیابت با روغن نارگیل : روغن نارگیل دارای چربی های اشباع است ولی برخلاف روغن های حیوانی دارای زنجیره اسید چرب متوسط است و مستقیماً به انرژی تبدیل می شود. این روغن برای درمان دیابت موثر است.
روغن کنجد
درمان دیابت با روغن کنجد : کافیست به مدت ۶۰ روز متوالی از روغن کنجد استفاده نمایید . تا شاهد کاهش چشمگیر و از بین رفتن دیابت خود شوید .
روغن میخک
درمان دیابت با روغن میخک : روغن میخک قند خون را کنترل می کند؛ در نتیجه این روغن برای بیماران مبتلا به دیابت مفید است. فنول های بسیار قوی که در روغن میخک وجود دارند، باعث تنظیم انسولین بعد از وعده غذایی می شوند؛ در نتیجه ی این عمل، قند خون بعد از وعده غذایی کنترل می شود. این روغن در افرادی که مبتلا به مقاومت به انسولین هستند نیز کارآمد است.
روغن حیوانی
درمان دیابت با روغن حیوانی : مصرف روزانه یک قاشق روغن حیوانی به افراد دارای دیابت توصیه میشود اما باید توجه داشه باشید که برای افراد دارای بیماری های قلب و عروقی میزان مصرف کلی چربی جات و روغن روزانه (با مشورت پزشک ) بسیار کمتر خواهد شد.
روزه
بهترین کاهش دهندۀ قند خون روزۀ شرعی گرفتن است.
پیاده روی
پیاده روی روزی ۳۰ دقیقه تا یک ساعت .صبح ناشتا (اوّل آفتاب) و شب بعد از شام
 پیازچه ، پیاز خام، سیر ، موسیر، تُرب
گزنه
گزنه نیز دارای خواص کاهنده قند خون است که معمولاً همراه با هندوانه ابوجهل مصرف می‌شود.
کنگرِ فرنگی
کنگر فرنگی حتّی در دیابتی که نارسایی کبدی دارد و کم کاری تیروئید دارد بسیار مفید می باشد.
خرفه
در سرد مزاجان سبزی خُرفه بهتر جواب می دهد و وابستگی آنها را به أنسولین تزریقی را قطع می نماید.
خارمریم
خارمریم نیز با مکانیسم افزایش حساسیت گیرنده‌های سلولی نسبت به انسولین باعث کاهش قند خون شده و تا حدی در کاهش چربی خون نیز موثر است.
چای سبز
مصرف روزانه دو تا سه فنجان دم کرده چای سبز نیز تأثیر مفیدی در کاهش قند خون دارد.
برگ گیاه قره قاط
برگ گیاه قره قاط نیز می‌تواند باعث کاهش قند خون شده و برخی مطالعات تأثیر منفی آن در کاهش عوارض درازمدت دیابت را نیز نشان داده است.
گیاه گالگا
گیاه گالگا، گیاهی است از خانواده نخود. در گذشته آن را به عنوان یک گیاه مدر، معرق، تب‌بر و ضدتشنج استفاده می‌کرده‌اند. همچنین از آن برای افزایش شیر مادران شیرده استفاده می‌شده که در حال حاضر نیز معمول است. یکی از خواص مهم این گیاه، کاهش دادن قندخون افراد دیابتی (نوع دوم) است. خوشبختانه این گیاه به صورت قرص تهیه شده که در داروخانه‌ها عرضه می‌شود. طریقه و میزان مصرف این قرص در راهنمای همراه دارو وجود دارد.
ریشه و برگ و گُلِ کاسنی
گشنیز
مصرف گشنیز تسکین‌دهنده صفرا و برطرف‌کننده التهاب و تشنگی در بیماران دیابتی است و در مطالعات جدید مشخص شده گشنیز بر افزایش ترشح انسولین از پانکراس، کاهش قند خون و جلوگیری از بروز عوارض قلبی و عروقی در بیماران دیابتی موثر است.
اسفناج
این سبزی از افزایش آنزیم “آلدوز ردوکتاز” که یکی از مکانیسم‌های بروز عوارض دیابت است جلوگیری می‌کند. همچنین اسفناج قند خون را کاهش می‌دهد.
تخم شنبلیله
برای مصرف، می‌توان روی یک گرم پودر دانه آن یک استکان آب سرد ریخت. این مخلوط حداقل باید ۳ ساعت بماند، سپس می‌توان آن را صاف و میل کرد. این کار را می‌توان تا روزی ۵ بار انجام داد. مصرف پودر دانه به صورت خوراکی تا روزی ۵ گرم بلامانع است. این پودر طعم تلخی دارد،همچنین می توانید دانه‌ها را با آسیاب پودر کرد تا تأثیرگذار باشند. می‌توان این پودر را با مواد غذایی مصرف و مثلاً آن را با ماست مخلوط و میل کرد.
خیار تلخ
خیار تلخ نیز میوه‌ای شبیه کدو و حاوی ماده‌ای است که به کاهش قندخون کمک می‌کند.
هندوانه ابوجهل
هندوانه ابوجهل که در بعضی مناطق به آن خربزه روباه نیز گفته می‌شود در طب سنتی بسیاری از کشورها از جمله ایران از درمان‌های کاهش قند خون محسوب می‌شود. هندوانه ابوجهل دارای مواد موثری است که باعث کاهش قند خون می‌شود البته مصرف این گیاه باید با احتیاط و تحت نظر پزشک انجام شود، زیرا مصرف زیاد آن بسیار خطرناک است و عوارضی نظیر اسهال خونی را به دنبال دارد.
دمکردۀ گُل کلپوره و برگ آن
در سرد مزاجان و خوردن عرق کلپوره (بدون إسانس)، کاهش دهندۀ قویّ قندخون است.
دمکردۀ برگ شاه توت، جوشاندۀ میوۀ آمله
عصارۀ شاهی
کاهو و کرفس خام
کدو مسمی
شب قبل از خواب روزی یک عدد کدو‌مسمّی به همراه پوستش میل گردد.
آلو
مصرف آلو نیز حرارت صفرا را کاهش می‌دهد و باعث افزایش حساسیت بافتی به انسولین و کاهش نسبی قند خون می‌شود. همچنین مصرف نخود ملین و تولیدکننده خون است و طحال و کلیه را پاکسازی می‌کند.
بادام
دوعدد بادام تلخ صبح ناشتا یا با غذا میل شود.
جُو سیاه
 زیتون خوراکی سفت
میوۀ لوبیا (پیله) و پوست دانۀ لوبیا
خوردن یک عدد سیب ضرری برای دیابتی ندارد بلکه مفرّح قلب است و همچنین خوردن ترشی سیب
پودرهستۀخرما
خوردن یک‌قاشق‌مربّاخوری در طول روز
 علف هفت بند
تُرشی سیب زمینی
کلاه بادمجان
(بجوشانند و آب آن را میل نمایید – با این روش قند ۶۰۰ به زیر ۱۰۰ می رسد)
سماق، عدس، کدوتنبل، جو و عناب، برگ زیتون، عدس کوهی، آلوئه‌ورا، دارچین
میوه های مناسب برای بیماران دیابتی
بهترین میوه‌ها برای این بیماران
سیب رسیده شیرین
  تمشك
توت فرنگى
گلابی
گیلاس
زردک (هویج زرد)
انار
آلو
زردآلو و شاتوت
توت (مخصوصا توت خشک)
شلغم(بشرطی کم‌کاری‌تیروئید نداشته‌باشد) است
که بیماران می‌توانند از آبمیوه‌های این میوه‌ها نیز استفاده کنند.
بهتر است بیماران مبتلا به دیابت به جای مصرف شیرینی‌های مصنوعی از عسل و رب سیب استفاده کنند.
غذا های مناسب برای بیماران دیابتی
سوپ گشنیز
سوپ سبزیجات
ماهی
آبگوشت
خوراک ماهیچه و آلوبخارا
خورشت سیب درختی
کته گشنیز و شوید
شربت آبغوره و رب انار
را در برنامه غذایی خود بگنجانند.
مصرف ماهی و غذاهای دریایی به دلیل وجود امگا ۳ و چربی‌های غیراشباع در بهبود دیابت و عوارض آن مفید است.
 
داروی ترکیبی
دو مثقال اسفرزه و آسیاب شده دو مثقال تخم شنبلیله و یک مثقال از تخم هویج (زردک)، تخم ترب و سنبل الطیب را با هم ترکیب نمایید و سپس با هر وعده غذایی یک قاشق مربا خوری میل نمایید.
مواردی که باید پرهیز شود
اسانس‌های شیمیایی
آبمیوه‌های شیمیایی، نوشابه‌‌های گازدار، بستنی‌های صنعتی و …
مواد قندی شیمیایی
قند، شکر، شیرینی‌جات قنادی ها و…
 نان سفید، کیک و بیسکویت سفید، نان ساندویچی، برنج سفید، نخورید
لذا نان باید تنوری و برشته و به همراه سبوسش باشد؛ برنج و ماکارانی و کوکو سیب زمینی را نیز باید با شلتوک پودر شده بخورید.
خُرما
اگر کسی قند خونش از ۲۰۰ بالاتر نیست، میتواند در ۲۴ ساعت ۲ تا ۳ عدد خرما بخورد
– به ‌پلاستیک دست ‌زدن ‌و در ظروف ‌پلاستیکی غذا‌ و آشامیدنی خوردن
میوۀ موز
درمیان میوه‌ها، موز قند و چربی اش بسیار بالا است
خوردن چربی‌های با ترانس‌بالا
روغن ‌جامد، کیک‌خامه‌ای، خامه، سرشیر، کلّه پاچه، جگرسیاه، سرخ‌کردنی،تف دادنی، بو دادنی، ته دیگ.
پرخوری و کم تحرکی
آب بسیار سرد
شام دیر وقت خوردن
خواب بین‌الطّلوعین
لذا بین‌الطلوعین نخوابید‌و نیم‌ساعت راه بروید
مجامعت نکردن بیمار دیابتی درکمتر از سه روز
بلکه هفته‌ای یک‌بار یا دو هفته یک‌بار مجامعت نماید.
خود ارضائی جنسی
استمناء در پسران و استشهاء در دختران حرام است و گناه کبیره، و ۲۳  بیماری می آورد (مخصوصا دیابت نوع ۲)
 

درمان دیابت با روغنجهت مشاوره در واتساپ طلابیوتی اقدام کنید !!


روغن خراطین اصل طلابیوتی


 فواید روغن کرچک اصل را میدانید ؟


خرید روغن آرگان اصل طلابیوتی !


روغن خراطین طلابیوتی

👇 ارسال پیام در واتساپ بدون نمایان شدن شماره شما (بیزینس اکانت واتساپ)👇

👇 ارسال پیام در واتساپ بدون نمایان شدن شماره شما (بیزینس اکانت واتساپ)👇

مشاوره در واتساپ طلابیوتی
مشاوره در واتساپ طلابیوتی

برچسب ها

👇 ارسال پیام در واتساپ بدون نمایان شدن شماره شما (بیزینس اکانت واتساپ)👇

مشاوره در واتساپ طلابیوتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *